پرهیز فعالان تجاری از حسابداری ابری

امنیت و مالکیت اطلاعات دغدغه های کلیدی هستند. شرکت های تجاری به خاطر دغدغه های مربوط به امنیت و مالکیت اطلاعات از روی آوردن به مدل حسابداری ابری اجتناب می ورزند.

 بر اساس آمار ارائه شده توسط Accountz از هر 10 شرکت تجاری 4 شرکت از مدل ابری در سرویس های نرم افزاری خود استفاده می کنند اما از هر 5 شرکت تنها 1 شرکت از این مدل در برنامه های حسابداری خود استفاده می کند.

تحقیق منتشر شده انجمن صنعت ابری نشان می دهد که 48 درصد شرکت ها از مدل ابری در انواع مختلف استفاده می کنند. اما کوئینتین پین مدیر Accounz می گوید : نگاهی موشکافانه تر نشان می دهد که شرکت ها تمایلی به انتقال برنامه های حسابداری خود به این مدل  ندارند. اطلاعات حساس مالی باید همیشه در دسترسی مستقیم و محسوس باشد.

با وجود استقبال ضعیف شرکت های بزرگ با نرخ 15 درصد ، شرکت های کوچک و متوسط با 29 درصد شوق بیشتر و تردید کمتری برای بهره جویی از مدل ابری در برنامه های حسابداری خود نشان می دهند. اما با این حال این نرخ به 10 درصد در سازمان های بخش عمومی تنزل می یابد.

در این تحقیق از نظرات 650 کارشناس فناوری اطلاعت و تصمیم گیرنده تجاری خبره در شرکت های بزرگ، متوسط و کوچک ، بخش عمومی و شبکه توزیع استفاده شده است.

پین در ادامه می گوید: "مشتریان ما نگرانی هایی در باب امنیت اطلاعات، محرمانه بودن و مالکیت اطلاعات دارند. و تحقیق انجمن مدل ابری از داستان مشابهی حکایت می کند: 41 درصد شرکت کنندگان تمایل نداشتند اطلاعاتشان خارج از بریتانیا ذخیره شود و این رقم برای شرکت کوچک و بخش عمومی از مرز 50 درصد نیز گذشت."

منبع :  accountancy


فراسامانه : مدل حسابداری ابری (cloud accounting) چند سالی است که در طراحی و تولید نرم افزاری حسابداری با استفاده از تکنولوژی رایانش یا پردازش ابری (cloud  computing) مرسوم شده و در محیط وب و اشتراک گذاری داده ها با سایر نرم افزارها در اینترنت استفاده می شود.

شما اینجا هستید: خانه اخبار اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات پرهیز فعالان تجاری از حسابداری ابری