انتظار استقبال از خدمات رایانش ابری در خاورمیانه

شرکت اچ پی نتایج یک بررسی تازه خود را منتشر کرده که بر اساس آن انتظار می رود از ارائه خدمات رایانش ابری (cloud computing) در خاورمیانه به خوبی استقبال شود.

به گزارش فارس به نقل از آی تی پی، تحقیقات این شرکت که با همکاری موسسه پژوهشی Coleman Research انجام شده، نشان می دهد که 85 درصد از شرکت های فعال در منطقه خاورمیانه قصد دارند ظرف 12 ماه آینده از یکی از انواع خدمات و فناوری های رایانش ابری بهره ببرند.
این خدمات در سه گونه عمومی، خصوصی و دوگانه قابل طبقه بندی است. 70 درصد از شرکت های مورد تحقیق هم گفته اند که قصد دارند در حوزه خدمات رایانش ابری سرمایه گذاری کنند. این سرمایه گذاری بخش هایی همچون ارائه خدمات آی تی، ارتقای زیرساخت های خدماتی، بهبود پلاتفورم ها و برنامه ها به عنوان سرویس را در بر می گیرد.
اچ پی معتقد است بزرگترین بخشی که قرار است از خدمات رایانش ابری در خاورمیانه بهره مند شود بخش اتوماسیون است. همچنین 27 درصد از شرکت های پاسخ دهنده هم گفته اند که در حوزه فناوری های همراه سرمایه گذاری گسترده ای خواهند کرد.
تلفیق امکانات فناوری های همراه با فناوری های رایانش ابری مساله مهم دیگری است که مورد توجه شرکت های فناوری قرار گرفته است. این کار به بهبود سرویس رسانی به شرکت ها، نیروی کار، شهروندان و مشتریان منجر می شود.
50 درصد شرکت ها صرفه جویی در هزینه ها را علت استقبال از فناوری رایانش ابری دانسته اند و این مهم ترین انگیزه برای بهره مندی از این سرویس ها محسوب می شود.

شما اینجا هستید: خانه اخبار اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات انتظار استقبال از خدمات رایانش ابری در خاورمیانه